Decydując się na płytki ceramiczne ścienne do kuchni mamy dostępny ogromny ich wybór. Warto dokonać zakupu w firmie cieszącej się dobrą renomą, bo zyskujemy pewność, że nasze kafelki będą starannie wykonane z dobrego materiału. To bardzo ważne, gdyż położona powierzchnia powinna spełniać swoje funkcje latami.

kuchnia

Płytki ceramiczne są najczęściej wybierane na kuchenne ściany. Nie tylko pozwalają wybrać modne wzory, czy faktury, ale są wytrzymałe, dobrze chronią przed zawilgoceniem i wykonane są z nietoksycznych materiałów. Takie kafle łatwo utrzymać w czystości co w kuchni ma szczególnie duże znaczenie.

kuchnia płytki ceramiczne

kuchniaźródło zdjęć: www.plytki24.pl

Profesjonalnie położone płytki będą z pewnością długo i dobrze służyć. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się również na podłodze, jednak wtedy kafle powinny charakteryzować się odpowiednimi parametrami odporności na zginanie, ścieralności, nasiąkliwości wodnej, czy antypoślizgowości. Duże znaczenie dla trwałości powierzchni ma też odpowiednie fugowanie przestrzeni między płytkami. Takie prace powinny zostać wykonane z dużą starannością.